Volkswagen PayByPhone şirketini satın aldı
Eklenme Tarihi : 31 Aralık 2016
Kategori : Haberler

Volkswagen, sürücülerin park ücretlerini akıllı telefonlarını kullanarak ödemesini sağlayan PayByPhone şirketini satın aldı.

Şirket böylece kendisini, sadece otomobil satışlarından değil, yeni ortaya çıkan araç paylaşımı ve kısa süreli araç kiralama servislerinden de para kazanacak şekilde konumlandırmak istiyor.

dunyahalleri.com’un haberine göre bu ayın başında Volkswagen yeni dijital departmanı Moia’yı tanıtmıştı. Moia şehir içinde yaşayan müşterilerine talep üzerine servis hizmeti sunarak otomobil üreticilerinin klasik gelir kaynaklarının dışına çıkıyor.

PayByPhone, bu yıl içinde 250 milyon Dolar’lık para aktarımı yaparak kullanıcıların mobil uygulama ile ödeme yapmasına imkan sağlamıştı. Şirket her yıl on milyonlarca ödeme işlemi gerçekleştiriyor.

İLK YATIRIM BU DEĞİL

Volkswagen, PayByPhone’un yeteneklerini diğer mobil ödeme servisleri ile birleştirmek istediğini ve bu iş konunu otopark üzerine geliştirmek istediğini dile getirdi. Şirket, PayByPhone’u satın alan finansal hizmetler kolunu, mobil ödemeler için bir merkez haline getirmek istiyor. Geçtiğimiz yıl Volkswagen Finansal Hizmetleri, Almanya’daki 90 şehirde mobil ödeme hizmeti sunan Sunhill Technologies şirketinin yüzde 92’lik hissesini satın almıştı.

 

Vencouver merkezli PayByPhone, Volkswagen’in kapasitesini Almanya’nın dışına taşıyabilecek. Şirketin şimdiden ABD, Fransa, İsviçre, Birleşik Krallık ve Avustralya’da operasyonları bulunuyor. Volkswagen yönetim kurulu üyesi Dr. Christian Dahlheim “Şu anda park işlemleri ve bunların faturalandırılması oldukça yavaş işleyen, vakit harcayan ve tüm Avrupa ve dünya şehirlerinde sorun haline gelen bir uygulama. Ancak park etme, her otomobilin kullanımı ile direkt olarak ilişkili bir durum. Bu sebeple müşterilerimize park etmeyi ve bunun için ödeme yapmayı kolay hale getirecek uygun dijital çözümler sunmak istiyoruz” diye konuştu.

All material presented herein is believed to be reliable but we cannot attest to its accuracy. Opinions expressed in these reports may change without prior notice. Alper Korkmaz and/or the staffs may or may not have investments in any funds cited above as well as economic interest. Alper Korkmaz can be reached at alper@alperkorkmaz.com

Trading foreign exchange on margin carries a high level of risk, and may not be suitable for all investors. The high degree of leverage can work against you as well as for you. Before deciding to trade foreign exchange you should carefully consider your investment objectives, level of experience, and risk appetite. The possibility exists that you could sustain a loss of some or all of your initial investment and therefore you should not invest money that you cannot afford to lose. You should be aware of all the risks associated with foreign exchange trading, and seek advice from an independent financial advisor if you have any doubts. Please read full risk warning.