Türk Lirası Yeniden Düşüyor
Eklenme Tarihi : 24 Ağustos 2016
Kategori : Günlük Analiz

 

Giderek daha dolaşan Suriye düğümünün nasıl çözüleceği Türkiye için hayati önem taşıyor. ABD Başkan Yardımcısı Biden’in Suriye’deki askeri operasyon ile aynı güne denk gelen ziyaretinin düğümü çözüp çözmeyeceğini Suriye’de IŞID’in boşalttığı alanların kimlerin kontrolüne geçtiğini gördüğümüzde anlayacağız.

Güney Afrika’nın yine maliye bakanını değiştirmesi G. Afrika Randının değerini düşürmüştü. Gelişmekte olan piyasalar bir şekilde kriz durumundan çıkamıyor.

 

USD/TRY hafta başı belirtiğim gibi yine 60 günlük ortalama 3’ü hedefleyecek şekilde Suriye sorunu ile fiyatlanmaya başladı.

http://alperfx.com/bir-dolar.html

 

USD/TRY  2,955’den fiyatlanıyor.  2,946’ı destek yapacak şekilde günü 2,95’in üzerinde kapatır ise 3,03 hedeflenir. Genel olarak yatırımcılar USD varlıkları alırken  TRY  varlılarını satıyorlar.

 

EUR/USD  1,126 desteği önemli olurken kalıcı düşük fiyatlanma beklemiyorum.

XAU/USD  1333’de fiyatlanıyor. 1315 desteği izlenmelidir.

 

Uyarı: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim ya da izleyeceğim stratejidir.  Analizler Z investment  şirketine  gönderilen analizlerin özeti olup yatırımcılara bilgi verme amaçlı paylaşılmıştır. Kaldıraçlı piyasalar yüksek risk içermektedir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım yapmak için piyasanın işleyişini bilmeden yatırım yapmanız büyük maddi-manevi zararları ortaya çıkarabilir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım ve destek – eğitim  için iletişime geçebilirsiniz.
Alper@alperkorkmaz.com

https://twitter.com/AlperFrx