Türk Lirası Gerilemeye Devam Ediyor
Eklenme Tarihi : 5 Ekim 2016
Kategori : Günlük Analiz

 

OHAL 3 ay daha uzatılması , IMF ve Fitch’den gelen açıklamalar ile Türk Lirası değer kaybetmeye devam ediyor. Dün 3,025’de olan USD/TRY kuru pazartesi ve Salı günü paylaştığım analizlerde ki gibi 3,05’e yükseldi. NY seansı ile riskli varlıklarda satış hızlanırken kur şu anda 3,06’dan fiyatlanıyor. Bu hafta ABD’den açıklanacak önemli veriler ve yarın ki ECB toplantısı piyasalarda hareketliliği artıracaktır.  Kurun yukarı gitme isteği henüz bitmiş değilken bu seviyelerden kısa bir süreli geri  çekilme görebiliriz. Kurda satış önermiyorum. Kur yılı 3,05’in üzerinde  3,11’li seviyelerde kapatabilir.

 

Pazartesi Analizi

 

 

 

Salı

 

 

 

EUR/TRY ‘de beklediğim 3,4 seviyesi bile kolay geçilerek 3,43’den fiyatlanıyor. 3,45 ve 3,5 seviyeleri hedeflenebilir.

EUR/USD 1,121’dan fiyatlanıyor. Paritede yıl içi 1,15 beklentim devam ediyor.  1,112 destek noktamdır.

XAU/USD Altında dün sert geri çekilme gözlemledik Dün ki analizimde belirtiğim gibi gerileme bekliyordum. Fakat bu kadar büyük bir geri çekilme beklemiyordum. Altın şu anda  1272’den fiyatlanıyor.  1283’ün üzerinde fiyatlanma yapması zor görünüyor. Fiyatlar daha da aşağı gelebilir.

XAG/USD Gümüş 17,95’den fiyatlanıyor. Dün altında yaşanan satışı yansıtmayan gümüşte bugün  sert satış dalgası görebiliriz.

Petrol ve Dowjones vadeli işlemlerde fırsatların olduğu haftada bol kazanç dileklerimle…

 

 

 

Uyarı: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim ya da izleyeceğim stratejidir. Analizler Z investment şirketine gönderilen analizlerin özeti olup yatırımcılara bilgi verme amaçlı paylaşılmıştır. Kaldıraçlı piyasalar yüksek risk içermektedir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım yapmak için piyasanın işleyişini bilmeden yatırım yapmanız büyük maddi-manevi zararları ortaya çıkarabilir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım ve destek – eğitim için iletişime geçebilirsiniz.

Alper@alperkorkmaz.com

 

https://twitter.com/AlperFrx