Türk Lirası Gerilemeye Devam Ediyor
Eklenme Tarihi : 8 Kasım 2016
Kategori : Günlük Analiz

 

 

ABD Başkanlık seçimleri Türkiye saati ile bugün 14:00′de başlayacak. Ülkenin bir kısmı erken oy kullanarak seçimini yaptı bile. Ancak nihai karar Salı gününü Çarşamba gününe bağlayan gece belli olacak. Seçim TSİ 14:00 – 24:00 arasında sürecek. Sonuçların ise Çarşamba sabahı 06:00 gibi açıklanması bekleniyor.

 

Bill Clinton asıl soyadı Rockefeller’dir. Bu nedenle favorim H. Clinton’dur.

 

Bu tahminime göre ABD hisse senedi piyasalarında yükselişin devamını bekliyorum.

Dowjones vadeli endeks 18173’den işlem görüyor.

 

USD/TRY 3,173’dan işlem  görüyor. 3,158 destek noktamdır. 3,19 direnç noktamdır. 3,2 ve 3,23 hedeflenen kurda gerilemeler alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

 

EUR/TRY 3,504’dan işlem görüyor. 3,472 destek olan kurda  3,55 hedefli alım yönünde strateji geliştirilebilir.

 

GAU/TRY Gram altın 131’den fiyatlanıyor. 129,6 destek olurken 135 hedefli yükseliş görebiliriz.

 

Türk hisse senetlerinden DOGAN Doğan Holding ve HALKB Halk Bankası hisselerinde yatırım yapılabilir. Doğan holding 0,74 , Halk Bankası 9,3 ‘dan pazartesi gününü kapatmıştı.

 

 

 

 

 

Günlük kısa vadeli al-sat yapılmasını tavsiye ediyorum.

 

Uyarı: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim ya da izleyeceğim stratejidir. Kaldıraçlı piyasalar yüksek risk içermektedir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım yapmak için piyasanın işleyişini bilmeden yatırım yapmanız büyük maddi-manevi zararları ortaya çıkarabilir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım ve destek – eğitim için iletişime geçebilirsiniz. Günlük kısa vadeli al-satların kazanç getireceği dönemde güzel kazanç dileklerimle

Alper@alperkorkmaz.com

 

https://twitter.com/AlperFrx