Türk Lirası Direnç Bölgede Kalıcı Fiyatlanma Yapamaz
Eklenme Tarihi : 9 Ağustos 2016
Kategori : Günlük Analiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün saat 13:00′de St. Petersburg’da bir araya gelecek. Toplantı öncesinde konuşan Erdoğan, Rusya ile ilişkilerin daha iyiye gideceğini ifade etti.

Yaklaşık 4 yıldır NATO konseptini terk etmek üzere adımlar atılıyordu. ABD ve Almanya bu tutumdan tedirgin . Petrol fiyatlarının rekor seviyelere düşmesi Rusya’ya karşı yapılan büyük bir hamle idi. Petrol fiyatları nasıl oluşuyor manipülasyon mümkün mü sorularına daha önce cevaplandırmıştım.

http://alperfx.com/petrol-fiyatlari-neye-gore-belirleniyor.html

 

USD/TRY  2,983’dan fiyatlanıyor.  3,006 direnç noktam olurken 2,95 destek noktamdır.

 

Brent Petrol dün belirtiğim gibi 45,8 direnç bölgesine yükselerek  45 dolardan fiyatlanıyor.  44,4 destek noktasından strateji geliştirilebilir.

EUR/USD işlem önermezken dün belirtiğim gibi GBP/USD 1,274 yönlü satış pozisyonu alınabilir.

 

Uyarı: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim ya da izleyeceğim stratejidir.  Analizler Z invesment  şirketine  gönderilen analizlerin özeti olup yatırımcılara bilgi verme amaçlı paylaşılmıştır. Kaldıraçlı piyasalar yüksek risk içermektedir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım yapmak için piyasanın işleyişini bilmeden yatırım yapmanız büyük maddi-manevi zararları ortaya çıkarabilir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım ve destek – eğitim  için iletişime geçebilirsiniz.
Alper@alperkorkmaz.com

https://twitter.com/AlperFrx