TCMB Güven Türk Lirasını Güçlendirdi
Eklenme Tarihi : 13 Ocak 2017
Kategori : Günlük Analiz

TCMB Güven Türk Lirasını Güçlendirdi

 

Hafta için Türk Lirası rekor seviyeleri test etti. USD/TRY 3,94  EUR/TRY 4,17 GBP/TRY 4,78 Gram Altın GAU/TRY 151 seviyesini gördü. Çarşamba günü rekor kıran kur Perşembe günü özellikle Cumhurbaşkanı ve  Başbakan Yardımcısı Şimşek’in TCMB ‘in gerekli tedbirleri alacağını belirtmesi üzerine Türk Lirası güçlenmeye başladı. Cuma kapanış rakamlarına göre Dolar 3,73’den fiyatlanıyor. Önümüzde ki hafta Perşembe başlayan satış dalgasının devam etmesini bekliyorum.  3,65’li seviyeleri hatta daha altını görebiliriz.

TCMB’e güven Türk Lirasını Değerlendirdi. Geçtiğimiz analizde belirtiğim gibi

 

https://tr.investing.com/analysis/t%C3%BCrk-liras%C4%B1-daha-fazla-de%C4%9Fer-kaybedebilir-200172039

 

 

Çarşamba günü petrol üretici ülkelerden 20 milyar dolar Cuma günü’de Çin’in büyük bir bankasının 300 milyon dolar sermayeli banka başvurusu Türk Lirasına pozitif etki yaptı.

Perşembe günü daha önce belirtiğim üzere Halk Bank hisselerinde %10 bir yükseliş yaşandı.

 

https://tr.investing.com/analysis/t%C3%BCrk-hava-yollar%C4%B1-hisse-analizi-200171719

 

Halk Bank hisselerine uzun süredir yabancıların yatırım yaptığını belirtmiştim. Cuma günü 10,25’den kapanan hisselerde kısa süreli 11,1 hedefli yükselişin devamını bekliyorum.

 

Garanti Ve Akbank hisseleri biraz geri planda kaldılar. Garanti Bankası Cuma kapanış 7,89 Akbank Kapanış 7,8’dir. Garanti Bankasında 8,3 Ve Akbank hisselerinde 8,1 hedefli yükselişin devamını bekliyorum.

 

Döviz piyasaları korunma amaçlı hisse senedi piyasaları yatırım amaçlı olmalıdır. Bu nedenle hedeflerinize uygun piyasaları tercih etmenizi öneririm. Spekülatif işlemleri seven bir yatırımcı iseniz hisse senedi piyasalarında en fazla %20 zarar edebilirsiniz. Ama kaldıraçlı piyasalarda tüm sermayenizi kaybedebilirsiniz.

 

 

 

Daha fazlası için Alper@alperkorkmaz.com

Günlük kısa vadeli al-sat yapılmasını tavsiye ediyorum.

Uyarı: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim ya da izleyeceğim stratejidir. Kaldıraçlı piyasalar yüksek risk içermektedir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım yapmak için piyasanın işleyişini bilmeden yatırım yapmanız büyük maddi-manevi zararları ortaya çıkarabilir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım ve destek – eğitim için iletişime geçebilirsiniz. Günlük kısa vadeli al-satların kazanç getireceği dönemde güzel kazanç dileklerimle

alperfrx@gmail.com

https://twitter.com/AlperFrx

 

 

 

 

 

 

 

hedefler