Tarım Dışı Verisi Öncesi Piyasalar
Eklenme Tarihi : 2 Eylül 2016
Kategori : Günlük Analiz

Eylül ayı yoğun geçecek. FED’in politikalarını etkileyen NFP verisi bugün açıklanacak. Ay için ECB,BOJ,FED ve TCMB toplantılarını takip edeceğiz. Ayın sonunda OPEC toplantısı da büyük önem taşıyor.

 

EUR/USD dün 1,12 seviyesine yükseldi. Şu anda  1,1185’den işlem görüyor.  1,11 destek 1,123 direnç seviyeleri arasında fiyatlanma bekliyorum. 1,11 desteği kırılır ise 1,095e kadar satışlar devam edebilir. Bence fonlar ECB toplantısına kadar EURO satacaklar. FED’in seçim öncesi faiz artışı zor . Bu nedenle EUR/USD düşüşler sınırlı olacaktır.  1,15’li seviyelerde yılı kapatacağımızı tahmin ediyorum.

 

USD/TRY 2,963’dan fiyatlanıyor.  2,95’i destek yapan kurda 2,97 ve 2,99 hedefli kısa vadeli alım yapılabilir.

 

XAU/USD 1310’dan fiyatlanıyor. 1330 direnç noktam olurken  1293 destek noktamdır.

 

 

Uyarı: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim ya da izleyeceğim stratejidir.  Analizler Z investment  şirketine  gönderilen analizlerin özeti olup yatırımcılara bilgi verme amaçlı paylaşılmıştır. Kaldıraçlı piyasalar yüksek risk içermektedir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım yapmak için piyasanın işleyişini bilmeden yatırım yapmanız büyük maddi-manevi zararları ortaya çıkarabilir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım ve destek – eğitim  için iletişime geçebilirsiniz.
Alper@alperkorkmaz.com
https://twitter.com/AlperFrx