Ramazan ve Bayram
Eklenme Tarihi : 28 Haziran 2013
Kategori : Denemeler

Niçin bayram? Otuz gün Ramazandan sonra müminler affolduğu için bayramdır. Her mahkûm bir af kanunu bekler. Şuradan bir kurtulsam der. Askerler de teskere bekler. İşte mümin de affedilmeyi bekler.

Cenab-ı Hak da vesilelerle af eder. Ramazan-ı şerif de bu vesilelerden biridir. O bakımdan bayram müminlerin en tabii hakkıdır. Çünkü af edilmişlerdir. Günâhlar iki kısımdır. Biri Allahü teala ile kulları arasında, diğeri ise kulların kendi arasındadır. Allahü teala çok merhametli olduğu için affediyor. Ama kullar arasında kul hakkı olursa o adalete sevk ediliyor.
Namaz kılmamışsa, namaz borcu varsa o da mahkemeye gidiyor. Onun için çok kaza namazı kılmalı, namazsız geçen zamanlar için de dini anlatmalı, çok kitap dağıtmalı. Kul hakları nasıl af olur? Gıybet etmiş, iftira etmiş, dedikodu yapmış. Böyle günahlar nasıl af olur?Bunu kitaplar yazıyor.Okumak ,öğrenmek ve amel etmek gerekli.

İnsan neden birşey öğrenir?Faydalanmak için elbette…

 

 

All material presented herein is believed to be reliable but we cannot attest to its accuracy. Opinions expressed in these reports may change without prior notice. Alper Korkmaz and/or the staffs may or may not have investments in any funds cited above as well as economic interest. Alper Korkmaz can be reached at alper@alperkorkmaz.com

Trading foreign exchange on margin carries a high level of risk, and may not be suitable for all investors. The high degree of leverage can work against you as well as for you. Before deciding to trade foreign exchange you should carefully consider your investment objectives, level of experience, and risk appetite. The possibility exists that you could sustain a loss of some or all of your initial investment and therefore you should not invest money that you cannot afford to lose. You should be aware of all the risks associated with foreign exchange trading, and seek advice from an independent financial advisor if you have any doubts. Please read full risk warning.