Polonya’da telekulak
Eklenme Tarihi : 25 Haziran 2014
Kategori : Haberler

Polonya’da siyasetçilerin gizli konuşmalarını yayınlamaktan dolayı bir kişi daha tutuklandı.

Basında çıkan haberlere göre, bu kişi ülkenin en zengin kişilerden biri olan etkin işadamlarından Marek F. olma özelliği taşıyor. O kişinin soyadı ve skandalla ne gibi bağlantısı olduğu belirtilmiyor. Daha önce dinleme cihazları yardımıyla meraklı kulaklara yönelik olmayan siyasilerin konuşmalarını kayda alan restoran müdürü gözaltına alınmıştı.

Soruşturmayı yürütenler şu an ona dinleme siparişini kimin vermiş olabileceğini araştırıyorlar. İngiliz basını ise Polonya Dışişleri Bakanı Radoslav Sikorski’nin yeni açığa çıkan konuşmalarını yayınlıyor. O geçen gün basit ve açık bir şekilde Polonya-Amerika ilişkilerinin özünü anlatırken, şimdi ise İngiltere Başbakanı’na seslendi.

Polonya Dışişleri Bakanı konuşmasında “Cameron Avrupa Birliği işlerinde becerikli olmadığını ilk defa göstermiyor. Cameron 2011 yılnda vetosuyla AB bütçe anlaşmasını başarısızlığa uğratmıştı. O sisteme karşı gitme aptallığını yapmıştı” ifadelerine yer verdi.

Sikorski’nin kendisi ve ayrıca Polonya Başbakanı Donald Tusk telekulak hadisesinin hükümeti yıkmaya çalışan bir suç çetesinin işi olduğunu iddia etti.

 
Tamamını oku: http://turkish.ruvr.ru/news/2014_06_25/Polonyada-telekulak-skandali-buyuyor/