Piyasalar Sakin
Eklenme Tarihi : 25 Ağustos 2016
Kategori : Günlük Analiz

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Özgür Suriye ordusuna destek vermek için başlattığı “Fırat Kalkanı” harekatının ilk ayağı tamamlandı. Sabaha karşı top atışlarıyla ve hava saldırısıyla başlayan temizlik harekatı öğlen saatlerinde devreye giren tanklarla derinlik kazandı. Türkiye’nin 600 kişiyle destek verdiği 4000 kişilik Özgür Suriye Ordusu akşam saatlerinde Cerablus’u kontrol altına aldı.

Küresel piyasalar yarın Jackson Hole toplantısında konuşmaya yapacak olan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen’in açıklamalarını bekliyor.

Yellen’in yarın yapacağı konuşma öncesinde piyasalarda dalgalı ve karışık bir görünüm izlenirken, açıklanan makroekonomik veriler pay piyasalarında sınırlı hareketlere neden oluyor.

Avrupa tarafında, İtalya, hem bankacılık sektörüne ilişkin endişeler hem de dün gerçekleşen deprem nedeniyle odak noktasına yerleşti.

 

EUR/USD 1,127’den fiyatlanıyor.  1,117’e kadar destekleri olan paritede kalıcı düşük bir fiyatlanma beklemiyorum. İlerleyen günlerde 1.15 dinamiği olan paritede gerilemeleri alım fırsatı olarak görüyorum.

USD/TRY  2,946’dan fiyatlanıyor.  2,92 destek 2,97 direnç  seviyeleri arasında fiyatlanma yapmaya devam etmesini beklemekteyim.

 

 

 

 

Uyarı: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim ya da izleyeceğim stratejidir.  Analizler Z investment  şirketine  gönderilen analizlerin özeti olup yatırımcılara bilgi verme amaçlı paylaşılmıştır. Kaldıraçlı piyasalar yüksek risk içermektedir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım yapmak için piyasanın işleyişini bilmeden yatırım yapmanız büyük maddi-manevi zararları ortaya çıkarabilir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım ve destek – eğitim  için iletişime geçebilirsiniz.
Alper@alperkorkmaz.com

https://twitter.com/AlperFrx