Petrol Yükseliyor
Eklenme Tarihi : 8 Eylül 2016
Kategori : Günlük Analiz

OPEC üyeleri petrol fiyatları konusunda bir anlaşmaya varmak üzereler. Salı günü OPEC sekreteri ile İran Petrol Bakanı görüştüler. Görüşme sonucunda 50 dolar ve üzeri petrol fiyatı için anlaştılar. 26 Eylül’de OPEC toplantısı var. Bu toplantı öncesi neredeyse tüm petrol üretici ülkeler 50 doları ve üzeri için hem fikirler. Fakat 60 doları üzerinde bir fiyatlanma Amerika’lı üreticileri devreye sokacak. Böylelikle Rusya ve İran başta olmak üzere diğer ülkelerin satışları düşecek.

Abu Dhabi Investment petrol fiyatları için 55-60 doları hedeflerken Citigrup 60 dolar ve üzerine yatırım yapıyor.

ABD, İngiltere Kanada, Mısır , Nijeryalı petrol şirketleri kâr etmeleri için fiyatların 70 doların üzerinde olması gerekiyor.

Rusya ve Venezüella ise 60 doların üzerinde kâr edebiliyorlar.

Norveç ve Katar için 50 dolar, İran ve Irak için 30 dolar, Kuveyt ve S.Arabistan için 20 dolar üzerinde kâr edebiliyorlar.

 

OPEC toplantısı ile Ham Petrol 52 dolar , Brent Petrol  55 dolar seviyesini dip yapabilir.

 

Ham Petrol şu anda 46,2’den işlem görüyor.  45,7 destek seviye olurken  48 dolar direnç noktasıdır.

 

Brent Petrol 48,6’dan fiyatlanıyor.  48 doları destek yapan petrolde  50,3 direnç noktasıdır.

 

EUR/USD 1,125’den fiyatlanıyor.  İlerleyen günlerde 1,15 hedefli yükseliş bekliyorum.

 

USD/TRY  2,934’da n fiyatlanıyor. 2,92 destek 2,95 direnç seviyeleri arasında fiyatlanmanın devamını bekliyorum.

 

XAU/USD  1347’den işlem görüyor.  1370 direnç seviyesi test edilebilir.

 

Petrol ve Petrol Şirketlerine Yatırım Zamanı analizimi yeniden göz atabilirsiniz.

 

http://alperfx.com/petrol-sirket-hisselerine-yatirim-zamani-mi.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uyarı: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim ya da izleyeceğim stratejidir.  Analizler Z investment  şirketine  gönderilen analizlerin özeti olup yatırımcılara bilgi verme amaçlı paylaşılmıştır. Kaldıraçlı piyasalar yüksek risk içermektedir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım yapmak için piyasanın işleyişini bilmeden yatırım yapmanız büyük maddi-manevi zararları ortaya çıkarabilir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım ve destek – eğitim  için iletişime geçebilirsiniz.
Alper@alperkorkmaz.com

https://twitter.com/AlperFrx

 

All material presented herein is believed to be reliable but we cannot attest to its accuracy. Opinions expressed in these reports may change without prior notice. Alper Korkmaz and/or the staffs may or may not have investments in any funds cited above as well as economic interest. Alper Korkmaz can be reached at alper@alperkorkmaz.com

Trading foreign exchange on margin carries a high level of risk, and may not be suitable for all investors. The high degree of leverage can work against you as well as for you. Before deciding to trade foreign exchange you should carefully consider your investment objectives, level of experience, and risk appetite. The possibility exists that you could sustain a loss of some or all of your initial investment and therefore you should not invest money that you cannot afford to lose. You should be aware of all the risks associated with foreign exchange trading, and seek advice from an independent financial advisor if you have any doubts. Please read full risk warning.