İsrail ve müslüman dünyası
Eklenme Tarihi : 11 Temmuz 2014
Kategori : Haberler

İsrail’in Gazze’ye yönelik havadan ve denizden saldırılarında 80′den fazla Filistinli şehit edildi. Saldırılarda siviller de hedef oldu. Gazze’den İsrail’e ilk kez uzun menzilli roketler de atılmaya başlandı.

 

İsrail her Ramazan ayında Filistin’e saldırıyor.Aslında tüm Müslüman dünyasına savaş açıyor.Bakın biz sizin kutsal saydığınız mübarek Ramazan’da Müslümanları nasıl öldürüyoruz diyor.

Müslüman olanlar ne yapıyor peki?Hiçbirşey yapmıyor denilebilir.Gücü olanlar bu gücü kullanmazken Müslümanın deyip ‘’taraf olamam ‘’ diyenlerde çıkıyor.

 

Müslümanlar zulüm altında iken sessiz olmak bir Müslüman yakışmaz.Cumhurbaşkanı adayı olan güya Müslümanları savunacağını söyleyen bir aday çıkıp ‘’ taraf olamam ‘’’ gibi Müslümanlığa zıt bir şey söylüyor.Düne kadar vatan-millet sevdasında olduğunu söyleyenlerde bugün bu kişiye destek veriyorlar.

 

 

Bugün milyonlarca Müslüman dinini bilmediği için ,dinle hiç alakası olmayan kişilerin arkasından gidiyor.

 

İslamiyyet Peygamber Efendimize inmiştir.Müslümanlığı en iyi yaşayan Eshabı Kiram idi.Mezhep imamları ,Eshabı Kiram’dan dinini öğrenerek tüm dünyaya ulaşması için çalıştılar.Bugün benim yaptığımı yapar benim sözümü dinler iseniz Allah’ın rızasına kavuşursunuz diyenlerin çok oluşu ,doğru olduklarını göstermez.Doğru gösteren bu doğruyu nerden öğrendi ki doğru olduğunu bilsin.Dünya işlerinde bile yanılan bizler,Kureyş Lehçesi bilmeden anlamayacağımız Kuran-ı Kerim’den nasıl dinimizi öğreniriz?

Din ,alimden öğrenilir.Bugün dini öğrenmek için 4 mezhepten birinde yazılmış bir kitaptan başka dini öğrenmek nerdeyse çok zordur.

 

CHP dünde bugünde hem islamiyyete düşman olduğu gibi yaptıklarında müslamanları aşağılamaktan başka bir şey değildir.Mübarek Ramazan ayında iftar vaktinda rakı ile resim paylaşan birinin desteklediği biri nasıl dini bütün biri olabilir ki?

 

Allahü Teala’nın emirleri bellidir yasakları bellidir.Haşa Allahü Teala 1400  yıl sonra gelen teknolojiyi bilememiş mide bugün dini zaman uyduralım deniliyor.

İşin asıl tarafı istediğin gibi Müslüman kimliğin cennete girmen için yeterlidir denilmek isteniyor.Bu dedirtikleri vakit ne gereği var namaza-oruça nasılsa cennete girecek mişiz inancı yerleşecektir.

 

Din sanki bozukmuş gibi biz dinde kolaylık yapacağız deniliyor.

 

Hazreti Ömer’in bir sözü var.İnandığınız gibi yaşamaz iseniz yaşadıklarınız gibi inanırsınız ‘’.Peygamber Efendimizin bir hadisi şerifi var.Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz.Nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz.

Şimdi yaşantılara bakmak gerekli…Dini savunanların kaçı gerçekten islamiyyetin emirlerine ve yasaklarına uyuyor.

 

Bir haram veya bir farz kişiden kişiye değişmez.Her Müslüman sorumludur.Bizim için ölçü kişiler değil islamiyyettir.İslamiyyeti bilenlerin hepsi toprak altında…Onların kitapları ise halen okunuyor.

Müslüman alemi dinini tam öğrenmeden başarıya ulaşamaz.Bilmekte yetmiyor.Amel etmekte gerekiyor.Üstüne birde bu ameli Allah için yapacağız.Birilerinin rızası olsun diye yapar isek boş yere zahmet çekmiş oluruz.

 

Bugün dünyada herkes Allah’ın rızası için çalıştığına inanıyor.Fakat nerdeyse çoğunluğu yanlış yoldadır.Doğru bir tanedir.Bir kişi yaptı diye o şey haram olmaktan çıkmaz.Biri namaz kılmıyor diğeri başörtüsü önemsiz demekle emir değişmez.Bunu söyleyen din düşmanı inananda imanını çaldırmış zavallıdır.

 

 

 

 

Her Ramazan İsrail Gazze’ye saldırıp Filistindeki Müslümanlara zulüm etmiyor. Müslümanların Onurunu ayaklar altına alıp siz bu kadar ödlek ve acizsiniz diyor