İşler Kötüye Gidiyor Altın ve Yen Yükseliyor Dolar Değer Kaybediyor
Eklenme Tarihi : 14 Nisan 2017
Kategori : Haberler

İşler kötüye giderse XAU/USD Altın XAG/USD Gümüş değer kazanır USD/JPY Ve USD/CHF değer kaybeder. Yani Yen ve İsviçre Frangı değer kazanır. Geçtiğimiz hafta Suriye bu haftada Afganistan ön planda oldu. Yatırımcıları güvenli varlıklara yatırım yapmaya başladı. Bu durumdan EUR/USD ve GBP/USD paritesi çok fazla etkilenmedi. Hafta Trump’ın dolar çok değerli yorumu kısa süreli bu paritelerde yükselişi hızlandırsa bile kalıcı bir fiyatlandırma yapamadı.
EUR/USD paritesi 1,058-1,067 arasında 2 haftadır fiyatlanıyor. Haftaya Fransa cumhurbaşkanlığı seçimleri paritede önümüzde ki haftada fiyat aralığını yükseltecektir.
Bu hafta sonu Türkiye referanduma gidiyor. USD/TRY kuru hafta içi 3,64-3,72 arasında fiyatlandı.
Referandumda evet veya hayır çıkması ekonomide görünümü değiştirmeyecektir. Kuru kontrol altına almak için atılan adımlar , borsamız iyi görünsün güçlü görünelim gibi düşünceler ekonomide yükselen faizler nedeniyle daralmayı engellemeyecektir. Bankaların kredi riski artarken kredi faizlerinin yükselmesi daha çok bilinmezliği gün yüzüne çıkaracaktır.
Özetle siyasi gelişmeler piyasaları etkiliyor. Gerçek fiyatlanmalar henüz yansımış değildir.
İşler kötüye giderse nakit gibi değerli bir varlık bulunmayacaktır. FED’in faizleri yükseltmesi ABD bile büyük sorunları getirirken üzerine Trump’ın piyasa tarafından negatif görülmesi ilerleyen günlerde hisse senedi piyasalarından çıkışı hızlandırabilir.
Sermaye piyasalarında fırsat bitmez. Yeter ki sermayeniz olsun. Günlük al-satlar her zaman kazançlıdır. Piyasa ile evlilik değil kısa dönemli ilişki yaşayın. Bir pariteye aşık olmak ile bir kişiye aşık olmanın arasında fark yoktur.
Piyasa ile inatlaşmayın. Piyasa ülkelerden holdinglerden büyüktür. Ve her zaman piyasa kazanır. Karşınızda size cephe alan birileri olmazken forexde asıl rakip kişinin psikolojisidir. Unutmayın ne kadar kötü şartlar olsa bile her zaman bir çıkış yolu vardır.

Daha fazlası için Alper@alperkorkmaz.com
Günlük kısa vadeli al-sat yapılmasını tavsiye ediyorum.

Uyarı: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim ya da izleyeceğim stratejidir. Kaldıraçlı piyasalar yüksek risk içermektedir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım yapmak için piyasanın işleyişini bilmeden yatırım yapmanız büyük maddi-manevi zararları ortaya çıkarabilir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım ve destek – eğitim için iletişime geçebilirsiniz. Günlük kısa vadeli al-satların kazanç getireceği dönemde güzel kazanç dileklerimle

alperfrx@gmail.com

https://twitter.com/AlperFrx