IŞİD
Eklenme Tarihi : 17 Temmuz 2014
Kategori : Haberler

Musul ve Kerkük’te çok sayıda  cami ve türbeleri yıktılar ve Kabe-i Şerifi yıkacaklarını söylemektedirler. IŞİD İslamiyetin ve Ehl-i Sünnetin düşmanıdır. Ve İsrail başta olmak üzere küresel sermayenin Suriye ve Irak’ı İsrail’in güvenliği adına bölmekle  görevlidir. Selefi olan bu kişilerin ve Vehhabilerin imanları şüphelidir. Çünkü kendilerinden olmayanları küfürle suçlamaktadırlar.

Allahü teala mekan ve  zamandan münezzehtir. Yukarda-gökte vb yerde değildir.Çünkü yukarıyı-aşağıyı -gök yüzünü yaran Allahü Teala‘dır.

Sapık selefiler Allahü teala’nın gökte olduğuna inanırlar. Ehl-i Sünnete göre bu inanış küfre sebeb olur. Allahü teala yarattıklarına hiçbir konuda benzemez. Sapık olan selefiler ise Allahü teala’ya el ve yüz isnat ederler. İslamın (Şeriatın) 4 kaynağından sadece Kur’an-ı Kerim’e ve sünnete inanırlar. Ama sadece zahirine göre inandıkları için sapıtmışlardır.

 

 

Çakal Carlos,14 yaşında  hayatını Marksizme adadı.Lenin’in ilk adını alacak kadar Leninist idi.Profesyonle bir devrimciydi.Başta Ortadoğu olmak üzere binlerce kişinin eğitiminden sorumluydu.Birçok örgüt ve devlet adamları ile sıcak ilişkisi vardı.Tek düşmanı ise Amerika’ydı.CIA ve MOSSAD yıllarca hedefindeydi.Tüm dünyada arandı.Ama ellerinde ise sadece bir vesikalım fotoğrafı vardı.Fransızlar Sudan’da yakaladı.Yakalandığında ‘’ben Müslüman oldum.ismim salim Muhammed Nuri’’ dir dedi.

Dün yoksul kitlelerin umudu Marksizm idi.Dün Mao,Che’ye hayran olanlar ,bugün Laden,El-Kaide’ye hayranlar.

Bugün bir takım kişi ve gruplar çıkıyor.Biz müslamanız diyorlar.Ama hiç islamiyyet ile alakalı yok.

Bugün IŞİD adı verilen örgüt ,islamiyyetle hiç alakası olmayan bir katliam yapıyorlar.İslamiyyeti bilmeyenler ise dinden soğuyor,Müslümanlığı katliam yapan bir din olarak kabul ediyorlar.

 

Amerika,ikinci dünya savaşı sonrası dünyaya hakim olmak için çeşitli düşmanlar çıkararak ülkeleri kontrol etmek istedi.11 eylül sonrası dünyada terör örgütü sayısı arttı.Irak ve Afganistan İşgali,Arap Bahrı,devam eden Latin Amerika-Afrika’daki operasyonların temelinde Amerika’nın çıkarları yatıyor.Dün açık bir şekilde kara listede olan örgütler bugün açık bir şekilde Amerika için çalışıyor.

İslamiyyete açıkça saldıran ingiliz ve Yahudilerin planları sonucu Amerika ön planda olarak  faaliyetlerine devam etmektedirler.

IŞİD terör örgütü Peygamber Efendimizin bildirdiği şekilde Müslüman değildir.Graham Fuller’in yazdığı adına islam dedikleri şekilde yaşamaktadır.Dinini Kuran-ı Kerim’den öğren.Arapça bilen herkes Kuranı Kerimi anlar.Hadisi şeriflere ve islam alimlerinin sözlerine bakma.Herkesin görüşü kendinedir söylemler ile Müslüman Müslümanlığı bilmeden yaşamaya başladı.

Dün gazete-dergi vb. ile islamiyette saldıranlar bugün kendini Müslüman zannedenler ile saldırmaya devam ediyorlar.

Sosyal paylaşım siteleri başta olmak üzere birçok webde Müslüman gibi giyinen ama Müslümanlık ile hiç alakası olmayanlar daha popüler olmak için dinlerini satıp dünyayı satın almaya çalışıyorlar.

İnandığınız gibi yaşamaz iseniz yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız.Eğer siz dinin emirleri yapmak isterseniz kolay bir şekilde yapabilirsiniz.Ama istemez iseniz mutlaka bir bahane bulursunuz.

Dergi-gazetedeki resimler ile internetteki resimler aynı değerdedir.Gazete-dergilere  kapak olmayan isteyenler bugün internette kapak olmak istiyorlar.Şimdi sormak lazım.Bu tür şeyleri yapanların,diğer dinlere mensup kişilerden ne farkı kaldı…İmanları mı

 

Peygamber Efendimiz  buyuruyor ki: “İnnellahe lâ yenzuru ilâ süveriküm ve siyâbiküm velâkin yenzuru ilâ kulûbiküm ve niyyâtiküm”.

 

Ne demek bunun mânâsı?

 “İnnellahe lâ yenzuru ilâ süveriküm ve siyâbiküm” Allahü teâlâ, sizin şeklinize, elbisenize, sakalınıza, sarığınıza, cübbenize bakmaz. “Velâkin” Velâkin neye bakar?

 

“Yenzuru ilâ kulûbiküm ve niyyâtiküm”. Kalblerinize bakar ve niyetlerinize bakar. Şimdi herkes sarığı, sakalı, cübbesi olanı âlim zannediyor. İşte böyle zâhire aldananlara, biz hiç karışmayız, ne yazarlarsa yazsınlar, ne derlerse desinler.