HalkBankası ve Operasyonlar
Eklenme Tarihi : 21 Aralık 2013
Kategori : Haberler

2008 yılında AK Parti’ye kapatma davası açıldığında Halkbankasının özelleşmesi konuşuluyordu.Yıl 2013 oldu.Gündem yine Ak parti ve Halkbankası.İşin gerçek tarafı 2008de  4 lira seviyesinde olan hisseleri 20lira seviyesinde görmek özelleşme olur ise biz büyük para kaybettik diyenleri çileden çıkarmıştır.Halkbankası’nın yasal olmayan birtakım transferlerde kullanılıp kullanılmadığını bilmiyoruz.İşin ilginç tarafı yapılan transferlerde ben bir sorun göremedim.Basının aktardığına göre petrol-doğalgaz-altın için HalkBankası kullanılmış.

Para transferinde bankanın görevi zaten budur.Paranın kaynağını tespit etmek ise devletin görevidir.Birçoğumuz ticaret yapıyor.Her hafta 100-200 bin $lık mal ve hizmet satın alıyoruz.HSBC aracılığı ile ben Amerika’dan mal satın alabilirken AIG aracılığı birtakım sigorta hizmetleride alıyorum.

Bugün bir banka müdürünün evinde 4.5 milyon bulundu.Kutu bulundu.Para sayma makinesi bulundu.Hepimizin evinde ayakkabı kutusu ve para sayma makinesi olsa suç mu işlemiş oluruz.4.5 milyon’unda açıklamasını banka müdürü yapacak.Eleştiri yaparken herşeyi doğru sorgulamalıyız.4.5 milyon belki birilerine göre çok büyük bir para ama birilerine görede küçük bir paradır.Kişilerin bulunduğu makama nazaran büyük bir paranın hesabını devlet nasılsa soracaktır.Ama bazıları hem yargılıyor hemde ceza veriyor.Bize yargısız infaz yapılsa iyi mi olur?

 

Detaylar

 

Bugün zaman gazetesinde bir video paylaşılmış.Benim anlamadığım bir nokta var.”Dinin Ruhu ” ne demek ?

 

Burada bu video ve haber linkini paylaşmıyorum.isteyen olur ise zamanın sitesinden okuyabilir.Aynı olaylar Bank Asya için konuşulur ise ne diyecekler çok merak ediyorum.Devlet bunun hesabını er yada geç bu gruba soracağı için bence Bank Asya artık güvenli bir kurum değildir.Bu benim düşüncem.Ben paramı korumak için halen bu tür kişilerin ülkede bulunmasından dolayı Türkiye’ye güven duymadığım için FX piyasasındada aracı kurumların güvenini sorguluyorum.

HALK BANKASI bir açıklama yapmış.

http://www.dovizgazetesi.com/haber/8179-halk-bankasi39ndan-operasyon-aciklamasi.html

 

Bir gazetede görüdğüm bir köşe yazısından alıntı

 

Hayat kimileri için hiç de kolay değil.
Korunaklı alanlardan tebliğ edilen fetvaların sahipleri, esasında müridine hükmetmenin hazzıyla soluk alıp verir. Ancak bu hazzı kesintiye uğratan tek şey vardır:
Kendilerini tehdit altında hissederler.
Bu yüzden de tehdit ederler.
Çünkü başlarının üzerinde sallanan tek tehdidin ölüm olduğunu düşünmek, onları insanî kavrayışlardan giderek uzaklaştırır.
Gözyaşları içinde lanetler yağdırıp beddua etmeleri ve yakarmalarının sebebi, kararlarına gerçeklik kazandırma amacıdır.
Kararlar müride “adalet için hak arama” kodlarıyla yüklenir. Onlar açısından sorgulamak affedilmez bir suçtur artık. Hatta, mantık öncesi düşünce biçimlerindeki gibi “tehlikeli” şeylerin adlarının anılması bile yasaklıdır.
Ne tuhaf, Fransızcada iki kelime arasındaki ilginç benzerlik bizeEfendi-Mürid ilişkisi hakkında ilginç ipuçları sunar.
Bu dilde Kahramanlar ile Sıfırlar aynı şekilde okunur.
Les Heros ve Les Zeros kelimeleri, “Lezero” diye seslendirilir. Benzerlik, bize “Efendi Kahraman”ın, aynı zamanda “sıfırlanma” korkusunu anımsatır.
Efendi, referanslarına ihanet etmediğini ispat etmek için kötü niyetli değilmiş gibi davranmak zorundadır. Karşısındakinin “maskesini” yırtmaya çalışır hep. Amacı, kendi kötü niyetini, yırtmaya çalıştığı maskenin ardında bulacağı ümididir.
İşte bu yüzden aniden savaş kararı verir.
Ve bu kararı bir ilahi gerekçeyle ilişkilendirir genellikle.
Gelelim yine müride.
Dediğim gibi hayat onlar için hiç de kolay değil.
Onlara söylenebilecek tek şey, ünlü filozof Elias Canetti’nin bir sözü:
“Düşünmek, ısrar etmektir”