FOMC Öncesi Dolar
Eklenme Tarihi : 29 Ocak 2014
Kategori : Günlük Analiz

TCMB faiz kararı ile  dolar/türk lirası 2.158 euro/türk lirası 2.932e kadar geriledi.Gün içi gelişmeler ile dolar /türk lirası en yüksek 2.321 euro/türk lirası 3.197i gördü.

Faizlerin yükseltilmesi sorun çözmek için görünse bile daha büyük sorunları ortaya çıkaraktır.Faizlerin yükselmesi demek aynı zamanda borçlanmanın dahada zor olacağının işaretidir.Düne kadar dövizin yükselmesinden zarar gören işletmeler bugün hem yine dövizin yükselmesinden hemde düne göre borç bulmakta daha fazla maliyet ödeyecek olması işletmeleri daha zor duruma sokacaktır.

Dövizin bu saatten sonra yükselmesi yada düşmesi artık işletmelerin çok yarar veya zararına değildir.Çünkü birçok işletme likidite sorunu yaşayacağı için her ödemeyi geciktirecektir.Döviz ne durumda diyerek birkaç analiz araştıranlar yarından sonra likidite bulmak için bankaların yolunu tutacaktır.

Bugün FED’in açıklamaları ile hisselerde düşüş baskısı devam edecektir.Dowjones 15850 EURUSD 1.365 Altın 1265 Dolar/Türk lirası 2.24 euro/türk lirası 3.059dan işlem görüyor.Açıklamalar ile Dowjones  16100 direnç üzerine yükselmesi çok zordur.Benim hedefim 15500e kadar gerilemenin yaşanmasıdır.

Altın 1300′e kadar yükselebilir.

EURUSD  paritesi ise 1.354 -1.372 arasında fiyatlanacaktır.

Dolar/Türk lirası 2.256 direnç oldu.2.3 diğer direnç noktadır.2.212 destek noktam olurken 2.3 hedefli alımların gelmesini bekliyorum.

Euro/Türk lirası 3.072 direnç oldu.3.145 ve 3.2 direnç noktalarımdır.3.037 destek noktamdır.3.037den 3.095e kadar bugün yükseliş görebiliriz.

Sitedeki bir önceki EURO Analizim

 

 

 

All material presented herein is believed to be reliable but we cannot attest to its accuracy. Opinions expressed in these reports may change without prior notice. Alper Korkmaz and/or the staffs may or may not have investments in any funds cited above as well as economic interest. Alper Korkmaz can be reached at alper@alperkorkmaz.com

Trading foreign exchange on margin carries a high level of risk, and may not be suitable for all investors. The high degree of leverage can work against you as well as for you. Before deciding to trade foreign exchange you should carefully consider your investment objectives, level of experience, and risk appetite. The possibility exists that you could sustain a loss of some or all of your initial investment and therefore you should not invest money that you cannot afford to lose. You should be aware of all the risks associated with foreign exchange trading, and seek advice from an independent financial advisor if you have any doubts. Please read full risk warning.