Euro Yükseliyor
Eklenme Tarihi : 29 Mart 2016
Kategori : Günlük Analiz

 

Bu hafta ABD’den açıklanacak veriler haziran ayında FED toplantısı için sinyal verecektir. Bugün FED Başkanı Yellen konuşacak Cuma günü ABD istihdam raporu yayınlanacak.

Brezilya’da siyasi ve ekonomik görünüm kötüleşmeye devam ediyor. Gelişmekte olan ülkeler arasında olan Brezilya’yı yakından takip etmemiz diğer ülke para birimleri için bizlere bakış açısını değiştirmemize neden olacaktır.

USD/BRL son günlerde değer kaybetmeye devam ediyor.  Son 1 ayda 4,07’den 3,62’e gerilemiş durumda. USD/TRY kurunda pozisyon alacak yabancı yatırımcılar Brezilya’yı yakından takip ediyor.

 

EUR/USD paritesi  1,12 seviyesinden fiyatlanıyor. 1,104 haftalık işlemlerde izleyeceğim destek noktası olurken bu hafta gelecek ABD verileri ile ilerleyen günlerde  1,16’da fiyatlanacak parite bekliyorum. Bu nedenle gerilemeleri alım fırsatı olarak görüyorum.

USD/TRY 2,87’den fiyatlanıyor. 2,8 destek noktası olurken 2,93 direnç noktamdır.

XAU/USD Altın fiyatları 1218’den fiyatlanıyor.  1190 destek noktamdır. Yıl içinde 1400 hedefli yükseliş dinamiği beklediğim altında gerilemeleri alım fırsatı olarak değerlendirmeye çalışıyorum.

Petrol fiyatları  yeniden gerilemeye başladı. Ortalama 3 dolarlık bir geri çekilme bekliyorum. Detaylı petrol analizi üye olabilirsiniz.

NOT: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim yada izleyeceğim stratejidir.  Daha detaylı analiz – işlem önerisi için  iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Alper@alperkorkmaz.com

 

Twitter.com/alperfrx

Dolar Gerilemeye Devam Ediyor | Alper Korkmaz - 29 Mart 2016 09:42

[...] Euro Yükseliyor [...]