Euro Gerilemeye Devam Eder
Eklenme Tarihi : 21 Ekim 2016
Kategori : Günlük Analiz

ECB ve TCMB toplantıları sonrası piyasada hareketlilik devam ediyor. Daha önce Bloomberg’te yer alan bir haberde ECB’nin Mart 2017′de varlık alım programında 10 milyar euro’luk kesintilere başlayacağı iddia edilmiş ancak ECB yetkilileri bunu yalanlamıştı.

Draghi de varlık alımlarının ne azaltılmasını ne artırılmasını tartışmadıklarını söyledi. Aralık sinyali verdi ve ani bir şekilde genişlemenin sona ermeyeceğini ayrıca belirtti. Bu ifadelerle Euro’nun değer kaybetmesi Dolar Endeksi’ni desteklerken USDTRY’ye de yansıyor.

 

EUR/USD paritesi dün ki analizimde belirtiğim gibi 1,103 direnç seviyesine yükselip 1,089’a kadar geriledi.

 

http://alperfx.com/euro-dusuyor.html

 

 

1,091’dan işlem gören paritede 1,093 ve 1,097 direnç noktaları takip edilecek.  Yatırım bankaları 1,08 ve 1,05’i hedefliyor. Bu nedenle yükselişler satış fırsatı olarak değerlendirilmelidir.

 

USD/TRY Dün faizleri değiştirmedi. 3,051’a kadar gerileyen kurda dün de belirtiğim gibi  3,056’ı destek oldu.  3,066 ‘dan fiyatlanan kurda  3,079 günlük direnç noktasına kadar alım gelebilir.

 

XAU/USD Altın fiyatları 1271’e yükselip 1263’den işlem görüyor.  1259 destek noktasından yeniden 1271 için alımlar gelebilir.

 

 

Günlük kısa vadeli al-sat yapılmasını tavsiye ediyorum.

 

 

 

Uyarı: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim ya da izleyeceğim stratejidir. Kaldıraçlı piyasalar yüksek risk içermektedir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım yapmak için piyasanın işleyişini bilmeden yatırım yapmanız büyük maddi-manevi zararları ortaya çıkarabilir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım ve destek – eğitim için iletişime geçebilirsiniz. Günlük kısa vadeli al-satların kazanç getireceği dönemde güzel kazanç dileklerimle

Alper@alperkorkmaz.com

 

https://twitter.com/AlperFrx