Ekonomik Tetikçilerin Hedefi Türk Lirası
Eklenme Tarihi : 6 Ekim 2016
Kategori : Günlük Analiz

 

Suriye’de ABD ve Rusya’nın anlaşamamış olması , OHAL süresinin uzatılması, IMF’in Türkiye tahmini  ve Türkiye’nin daha çok Rusya’ya yakın politikalar izliyor olması batılı yatırımcıların Türkiye’den çekilmesine neden oluyor. Türk Lirası ve Türk Varlıkları global piyasada büyük kayıp yaşıyor.  ECB faiz kararı ve ABD istihdam verileri tüm piyasayı etkileyecektir.

 

USD/TRY uzun süredir rapor edilen 3,05’in üzerinde fiyatlanmaya başladı.  3,11 beklentisi devam ediyor. Fakat bu seviyelerden kaldıraçlı piyasalarda alım yapılması risklidir. Fiziki alım yapılabilir. 3,046 günlük destek noktamdır.

 

EUR/TRY kuru 3,4’ın üzerinde fiyatlanıyor.  3,423’dan fiyatlanan kurda 3,5 hedefi devam etmektedir.  3,398 günlük destek noktamdır.

 

EUR/USD 1,119’dan fiyatlanıyor.  1,112’den alım yapmak üzere strateji geliştirilebilir.

XAU/USD Altın gerilemeye devam ediyor. XAG/USD Gümüşte satış  için strateji geliştirilebilir.

Petrol ve Dowjones vadeli işlemlerde fırsatların olduğu haftada bol kazanç dileklerimle…

 

 

 

Uyarı: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim ya da izleyeceğim stratejidir. Analizler Z investment şirketine gönderilen analizlerin özeti olup yatırımcılara bilgi verme amaçlı paylaşılmıştır. Kaldıraçlı piyasalar yüksek risk içermektedir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım yapmak için piyasanın işleyişini bilmeden yatırım yapmanız büyük maddi-manevi zararları ortaya çıkarabilir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım ve destek – eğitim için iletişime geçebilirsiniz.

Alper@alperkorkmaz.com

 

https://twitter.com/AlperFrx