Donald Trump’ın Apple’da hisseleri olduğu ortaya çıktı
Eklenme Tarihi : 24 Mayıs 2016
Kategori : Haberler

ABD‘deki Başkanlık seçimlerinde adaylığını açıklamasından beri bir şekilde teknoloji dünyasının da gündeminden düşmemeyi başaran Donald Trump‘ın Apple’la tahmin edebileceğimizden çok daha yakın bir ilişki içinde olduğu ortaya çıktı.

Apple‘ın San Bernardino hadisesinde FBI’la işbirliği yapmayı reddetmesinden sonra Apple’a boykot çağrısı yapan Trump, Apple’ın ürünlerini Çin yerine ABD’de üretmesi gerektiğini de savunmuştu.

Chip.com.tr’nin haberine göre bütün bunlara rağmen Trump’ın Apple’da 1.1 milyon ve 2.25 milyon dolar arasında değişen bir hisseye sahip olduğu ortaya çıktı. Bizzat Trump tarafından geçtiğimiz günlerde ABD hükümetine beyan edilen hisselerin yanında Cumhuriyetçi Başkan adayının ayrıca Alphabet ve Amazon.com‘da bazı hisseler sahip olduğu anlaşıldı. Fakat, Trump’ın bu firmalar arasındaki en değerli hissesinin Apple’dakilere ait olduğu görülüyor.

Trump’ın Apple’a boykot çağrısı yaptığı dönemlerde tweet’lerini iPhoneyerine bir Android cihazla göndermeye başladığının anlaşılması da büyük yankı uyandırmıştı.

Odatv.com