Dolarda Satış Baskısı
Eklenme Tarihi : 1 Nisan 2016
Kategori : Günlük Analiz

 

FED haziran ayında beklentilerin altında faiz politikasına gitmesini bekliyorum. Faizleri yükseltebilir ama bu oran piyasa beklentiler altında gerçekleşebilir. Bugün ABD’den gelecek  istihdam verisinin bu yönde açıklanmasını bekliyorum.

 

EUR/USD paritesi hafta içi belirtiğim gibi 1,16 dinamiği için fiyatlanmaya devam ediyor.  1,138’den işlem gören paritede 1,15 seviyesi için gerilemeleri alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

 

 

GBP/USD paritesinde uzun dönemli alım yönünde pozisyon alınabilir. Hedef böğe haziran ayı için 1,48’dir.

USD/TRY 2,823’dan fiyatlanıyor. 2,79 hedefli satış baskısı altına giren kurda FED faiz politikası için faizleri koruma yönünde açıklanır ise kur daha düşük seviyelere gerileyebilir.

XAU/USD Altın fiyatları 1233’den işlem görüyor. Yıl içinde 1400 dinamiği gördüğüm altında  maliyet politikası ile alım yönünde pozisyon alınabilir.  Gün içi ABD verileri ile 1215 desteği alım için makul seviye olabilir.

Petrol fiyatları  hafta içi beirtiğim gibi gerilemeye devam ediyor. Satış baskısı bugün sert olmasını bekliyorum.

 

Dowjones endeksi 17650’den fiyatlanıyor. 17400 destek seviyesinden 18000 üzeri hedefli alım yapılabilir. Yada işlem hacmi yüksek Bank Of America ( BAC )  hisseleri alınabilir.

NOT: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim yada izleyeceğim stratejidir.  Daha detaylı analiz – işlem önerisi için  iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Alper@alperkorkmaz.com

 

Twitter.com/alperfrx

Yeni Dünya Düzeni ve Dolar | Alper Korkmaz - 1 Nisan 2016 10:18

[...] Dolarda Satış Baskısı [...]