Dolar Yatay İşlem görüyor
Eklenme Tarihi : 8 Şubat 2016
Kategori : Günlük Analiz

Fed Başkanı Janet Yellen  bu hafta Washington’da kanun koyuculara yapacağı konuşmada, iç ekonomiye ilişkin güven ile ülke dışında artan riskler arasında bir denge sağlamak zorunda kalacak. Yetkililerin faiz artışlarının daha önce tahmin edilene göre daha yavaş olabileceğini işaret etmelerinden iki hafta sonra, ekonomistler ve yatırımcılar, Yellen’ın Mart ayındaki toplantıda faiz artırımını ertelemeye ilişkin istekliliğini anlamaya çalışacak.

 

Cuma günü açıklanan ABD istihdam verileri beklentileri karşılamadı. Cuma günü NFP verisi sonrası dolar hafif oranda değer kazandı.

Dowjones vadeli endeks 16180 direnç seviyesi üzerinde kalıcı fiyatlanma yapamadı. Yeni haftanın ilk işlem gününde hafif kayıp ile 16040’dan işlem görüyor. S&P500 ve Kobi borsası vadelisi Russell2000’e gelen satışlar henüz Dowjones vadeliye yansımadı. Dowjones vadeli  15900 desteğine inmesini bekliyorum. Geçtiğimiz hafta vadeli endeks için her yükselişi bir satış fırsatı olarak gördüğümü belirtmiştim.

 

EUR/USD paritesi ABD verileri ile beklediğim desteğe indi. Cuma günki analiz ve grafik için 

 

Kısa vadeli fırsat için 1.111’dan aldığım pozisyonları korumaya devam ediyorum.  Hafta içi 1.111 destek 1.128 direnç bölgelerinde fiyatlanacağımızı tahmin ediyorum.  Orta vade paritenin 1,16a yükselmesini bekliyorum.

 

USD/TRY 2,924dan işlem görüyor.  2,94 direnç noktasını test edebiliriz. Alım yada satış için bugün Ny seansı bekliyorum.