Dolar Güç Kazanıyor
Eklenme Tarihi : 29 Şubat 2016
Kategori : Günlük Analiz

Cuma günü Türk lirası faizlerinin gerilemesi ve Çin’in Yuan’ın değerini düşürme çabaları ile USD/TRY 3 seviyesine yükselmişti. Fitch’in Türkiye açıklaması ile kur yeni güne düşerek başlayarak gün içi en düşük 2,956 seviyesini gördü. Hafta içi kurda 2,955 seviyesine göre fiyatlanmalar gözlemleyeceğiz.

 

EUR/USD Paritesi 1,095 desteğini kırarak 1,089’a geriledi. Paritede  1,096 böylelikle direnç seviye oldu.  1,07 destek noktası olan paritede EURO Vadeli işlemlerde satıcıların artması ile 1,07 desteği test edilebilir sinyali verebilir.  Yatırımcılar dolar alıp Euro satıyorlar.

 

CFTC Raporuna göre petrolde alıcılar her hafta hacim artırıyorlar.  Nisan vadeli ham petrol (  CLJ6 )  32,7’den işlem görüyor. 33 doların üzerinde fiyatlanma yapabilmek için fiyatlanan petrolde geri çekilmeler alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

 

Riskin artmaya başlaması ile altın fiyatları yeniden yükseliş geçti. Cuma günü 1211 dolara kadar düşen XAU/USD 1230’dan fiyatlanıyor. 1220 ilk destek olan altında ilerleyen günlerde 1270’Li seviyelerde fiyatlanacağımızı bekliyorum.

 

 

 

 

NOT: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim yada izleyeceğim stratejidir.  Daha detaylı analiz – işlem önerisi için  iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

Alper@alperkorkmaz.com

 

Twitter.com/alperfrx