Dolar Düşüyor Altın Yükseliyor
Eklenme Tarihi : 3 Mayıs 2016
Kategori : Günlük Analiz

Dolar Düşüyor Altın Yükseliyor

Hafta içi FED’in yakından takip ettiği istihdam rakamları açıklanacak. Geçen hafta açıklanan büyüme rakamları sonrası faizlerde yükseliş ihtimalini düşüren yatırımcılar Dolar satmaya başlamışlardı.

EUR/USD paritesi  1,153 seviyesinden işlem görüyor.  Yıl içinde 1,22 hedefli yükseliş beklediğim paritede  bu hafta istihdam rakamları ile 1,17’li seviyeler test edilecek gibi fiyatlanıyor. Paritede gerilemeler alım fırsatıdır.

GBP/USD paritesi  1,466’dan fiyatlanıyor.  Kısa vade 1,46 destek olan sterlinde yıl içinde 1,5 hedefli yükselişin devamını bekliyorum. Gerilemeleri alım fırsatı olarak kullanabiliriz.

USD/TRY  2,805 seviyesinden fiyatlanıyor.  2,83 direnç olan kurda istihdam rakamları dolar faizlerini düşürecek şekilde açıklanır ise 2,6 seviyesini haziran ayına kadar görebiliriz.

 

XAU/USD Altın fiyatları dün  1304 seviyesine kadar yükseldi.  1277 seviyesini destek yapan altında 1320 ay içi hedefimdir. XAG/USD gümüş fiyatlarında yükseliş trendi başladı. Pozisyon biriktirilebilir.

XAU/TRY Gram Altım GAU/TRY  116,5’den fiyatlanıyor.  119 seviyesine hamle yapabiliriz.

Deutsche Bank tarafından sunulan turbo varanlardan Apple hisselerine bağlı fiyatlanan alım varantlarında pozisyon alınabilir. Varantlar hakkında bilgi için https://www.xmarkets.db.com/TR/varant-nedir buraya tıklayınız.

NOT: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim yada izleyeceğim stratejidir. Daha detaylı analiz – işlem önerisi için iletişime geçebilirsiniz.
Alper@alperkorkmaz.com

Twitter.com/alperfrx