Dolar Al Ne Satarsan Sat
Eklenme Tarihi : 15 Aralık 2016
Kategori : Günlük Analiz

 

 

FOMC toplantısından beklendiği gibi 25 baz puan yükseliş çıktı. Ancak FOMC açıklaması ve Yellen’in konuşması beklendiğinden daha şahindi. FOMC açıklamasında ve Yellen’in konuşmasında iki mesaj öne çıktı.

1-     Geçtiğimiz toplantıda 2017 yılında iki faiz artışı tahmin eden Fed yetkilileri artık üç faiz artışı öngörüyor.

2-      Ekonominin tam istihdama yakın olduğu bir ortamda genişleyici maliye politikalarına gerek olmadığı vurgulanıyor.

 

 

 

 

Beklentiler ile yatırımcılar Dolar al ne satarsan politikası yaparak Dolar endeksi yeni zirveye taşıdılar.

 

EUR/USD 1,0465 seviyesine inerek 1,5 yıl öncesine döndü. Kısa vade birçok yatırım bankası 1,04’ün altına doğru gerilemenin devamını bekliyor.

 

XAU/USD Altında satışlar devam ediyor. 1139’dan işlem gören altında 2017 içinde 1040’lı seviyeler hedefleniyor.

 

USD/TRY  3,52’den işlem görüyor.  3,62 ve 3,7 kısa vade hedefleri olan yatırım bankaları gerilemeleri alım fırsatı olarak gözlemliyor. 3,45’in altında kalıcı bir fiyatlanma görülmediği sürece kur yükselmeye devam edebilir.

 

Daha fazlası için Alper@alperkorkmaz.com

 

 

 

Günlük kısa vadeli al-sat yapılmasını tavsiye ediyorum.

 

Uyarı: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim ya da izleyeceğim stratejidir. Kaldıraçlı piyasalar yüksek risk içermektedir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım yapmak için piyasanın işleyişini bilmeden yatırım yapmanız büyük maddi-manevi zararları ortaya çıkarabilir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım ve destek – eğitim için iletişime geçebilirsiniz. Günlük kısa vadeli al-satların kazanç getireceği dönemde güzel kazanç dileklerimle

 

alperfrx@gmail.com

 

 

https://twitter.com/AlperFrx