Doğru ve Yanlış
Eklenme Tarihi : 16 Mart 2014
Kategori : Denemeler

Ben yaptım oldu.Benim dediğim ,yaptığım,söylediğim herşey doğru…Siz yanlış yoldasınız….

Günümüzde özellikle bugünlerde çok duyuyoruz.Burda yazacaklarımda bugün konuşulan konu ile hiç alakası yoktur.Siyasi veya dini gruplarla alakası yoktur…Kısa süre içinde duyacağımız bir finansçının iflası ile alakalıdır.
Doğru yada yanlış …Kime göre neye göre doğru…Dün doğru olan bugün yanlış olabilir mi?Bir insanın hayata bakış açısı değişir ise dün yanlış olan bugün doğru olur.Yoksa bakış açısı değişmediği sürece yanlışı her zaman yanlış olarak kalacaktır.

İdeallerimiz 
Hepimizin bağlı olduğu yada sevdiği kişi veya gruplar vardır.Çünkü insan bir yerlere ‘’ait ‘’ olmak ister.Her insanın bir amacı vardır.Amacına ulaşmak isteyen çabalar.Özbekistan’da duyduğum bir söz ‘’Savaşmadan ganimet alamazsın ‘’…Önce savaşacaksın sonra savaşı kazanacaksın sonra ganimeti ….

Her zaman dediğim gibi benim için önemli olan kişiler değildir sistemdir.Sistem devam ettiği sürece kişilerin değişmesi çok zarar vermez.
Hiçbir kimse alternatifsiz değildir.Vazgeçilmez değildir.Her kişinin bir alternatifi vardır.

Hazreti Nuh’un oğlu babasının peygamber olduğuna inanmadı.

Tarih boyunca iki yüzlüler her zaman olmuştur.Olmaya devam edecektir.Anlattığı ile yaşadığı dünya farklı olanlar ‘’iki yüzlüdür’’… Adaleti ile meşhur Hazreti Ömer’in bile valilerinden biri münafık iken daha ne denebilir ki…
Hayat devam ediyor.Doğru ve yanlış belli…Doğru iş yapan doğru insandır.Yanlış yapan yanlış insandır.Belki doğru dediğiniz kişiler yanlış yapınca üzeleceksiniz ama üzülmeyin…Çürük baştan çürüktür sonra kimse çürük olmaz.
Biz kötü olanları aramızdan çıkardık .Biz savaşımızı büyüttük bütün dünyaya savaş açtık.