Cumhuriyetçilerin başkan aday adayı Doland Trump kimseyi es geçmedi!
Eklenme Tarihi : 3 Mart 2016
Kategori : Haberler

Amerika Birleşik Devletleri’nde Cumhuriyetçi Parti’nin aday adayı 69 yaşındaki milyarder Donald Trump, ön seçimdeki zaferiyle tahminleri yıkarak dişli bir aday olduğunu ortaya koydu. Siyasi geçmişi olmayan milyarder, ilginç söylemleriyle dikkat çekiyor:

Meksikalılar, … yağmacılar

“Meksika’dan gelenler onların en iyileri değil. En problemlilerini buraya gönderiyorlar ve onlar da bu problemlerine bizi ortak ediyorlar. Suç taşıyorlar buraya. Yağmacılar.”

Müslümanların ABD’ye girişi yasaklanmalı

“Donald J. Trump, ülkemizi yönetenlerin, ne olup bittiğini tamamen anlayana kadar Müslümanların Amerika Birleşik Devletleri’ne girişinin tamamen yasaklanmasını istiyor.”

cumhuriyetcilerin-baskan-aday-adayi-doland-trump-kimseyi-es-gecmedip

Papa, benim için dua edecek

Yasa dışı göçmenler ve Müslümanlar hakkında aşağılayıcı söylemlerden kaçınmayan Trump, Papa ile de dalga geçmekten geri durmuyor.

“Eğer bir gün IŞİD Vatikan’a saldırırsa, herkesin bildiği gibi bu İŞİD için kesin zaferdir, işte o zaman, Papa, Donald Trump’ın başkan seçilmiş olması için dua edecek.”

Trump, silah satışı konusunda harekete geçen ve kendi yetkisini kullanıp bu süreci zorlaştıracağını belirten Obama’ya sert çıkarak silah satışlarının yaygınlaşmasını savundu.

“Bu hayvanlar, ellerini kollarını sallayarak geldiler ve 130 kişiyi öldürdüler. Eğer fotoğrafın diğer köşesinde, bizim elimizde de silah olmuş olsaydı, senaryoyu bambaşka yazabilmiş olacaktık.

Su tahtası işkencesi uygulanmalı

Trump daha da ileri giderek işkence uygulamayı dahi savundu…

“Daha da ileri gidip su tahtası işkencesi dahi uygulamamız gerektiğini düşünüyorum”

Gazeteciler yuhalanmalı

Gazetecilerin sürekli kendisi hakkında olumsuz yorumlar yaptığını savunan Trump, seçmen kitlesinden gazetecileri yuhalamasını istiyor.

“New York Times’da yine böyle çok ses getiren tamamen rezil bir yazı yayınlandığında gidip kanuna bakacağım. Biz de gidip onları dava açıp para kazanabiliriz. Tamamen korundukları için karşılarında kesin galip gelmek diye bir şansımız yok.”

Marco Rubio çok terliyor

Cumhuriyetçi rakipleri de Trump’un söylemlerinden nasibini aldı. Trump, Florida senatörü Marco Rubio’yu es geçmedi.

“Ancak Rubio’yu gördüm. Onu perde arkasında görmelisiniz. İşin bir parçasını da o yapıyor. Kulaklarını tıkadığını söylemek istemiyorum, bunu söylemeyeceğim. Sadece ne kadar çok terlediğini söyleyeceğim. Hiç bu kadar çok terleyen bir adam görmüş müydünüz?

Eğitimsiz insanları seviyorum

Milyonlarca Doları olduğunu ve arkasında genç, yaşlı, eğitimli eğitimsiz bir kitlenin olmasıyla gurur duyduğunu belirten Trump “Eğitimsiz insanlara bayılıyorum” şeklinde konuşmuştu.

Muhabir Arzu Kayaoglu

All material presented herein is believed to be reliable but we cannot attest to its accuracy. Opinions expressed in these reports may change without prior notice. Alper Korkmaz and/or the staffs may or may not have investments in any funds cited above as well as economic interest. Alper Korkmaz can be reached at alper@alperkorkmaz.com

Trading foreign exchange on margin carries a high level of risk, and may not be suitable for all investors. The high degree of leverage can work against you as well as for you. Before deciding to trade foreign exchange you should carefully consider your investment objectives, level of experience, and risk appetite. The possibility exists that you could sustain a loss of some or all of your initial investment and therefore you should not invest money that you cannot afford to lose. You should be aware of all the risks associated with foreign exchange trading, and seek advice from an independent financial advisor if you have any doubts. Please read full risk warning.