Bu arada hâlâ saçlarına siyah kurdele takıyor musun?
Eklenme Tarihi : 18 Ağustos 2016
Kategori : Denemeler

 

 

İnsanları yücelten iki tür meziyet vardır. Erkeklerin cesur, kadınlarınsa namuslu oluşu. Ancak bunların yanında hem erkeği hem kadını şereflendiren bir meziyet  daha var ki vatanı uğruna canını tereddüt etmeden verebilmesidir.

İnsan geldiği yeri unutmamalıdır. Öfke aptalların işidir. Gerçeği kabul etmek akılıların…

 

 

İyi haberle beklenmedik bir haber arasında fark vardır. Düşman aniden kaybetmiş görüntüsüne bürünebilir. İşte buna beklenmedik bir hareket haber diyebiliriz. Ama düşmanın savaşırken kaybetmiş ise buna  iyi haber deriz.

Dünya eski dünya değil. Artık taktik değişti. Düşmanlarımız kaybetmiş rolüne bürünerek güçsüz görünmeye çalışıyorlar. İşte bu en tehlikeli durumdur. Düşmanıma neden güçlü görüneyim ki gelsin parçalıyım diyen sinsi biri ile karşı karşıyayız.

‘’Bilgi ve gerçek’’ ’i değil de , spekülasyonu önemser olduk.  Gerçekte bildiğimiz birkaç cümle iken laf fazlalığı yaparak gevezelik eder hale geldik. Bu gevezeliklere de prim vermeye başladık. Gerçek ile spekülasyon arasındaki farkı bilemeden taraf oluyoruz ve  her şeyi kendimizce çözüyoruz.

Biz gerçekten problemi çözmek mi istiyoruz yoksa daha büyük problem mi çıkarmak istiyoruz ?

Kolayca manipüle olabiliyoruz. Bunun sonucunu maddi ve manevi kayıplar ile ödüyoruz.

Gerçeği görüp görüş bildirenlere paranoyak diyoruz. Bir insan manipüle olduğunda kaybeder.

Kibirli bir insanın üzerine nasıl gidilir? Korkak biri olduğunu söylememiz onu manipüle edecektir. Kibirli değilse manipüle olması çok zordur. Bunları zaten biliyorsun ….

Senle bu işe başladığımızda ‘’Manipüle ‘’ olup olmamak üzere birçok testten geçtik. Yüzlerce sınav verdik.  Sen bir soru sordun . Yazmayacaktım ama sorunca cezbetti.

Manipüle olma….

 

Ben anlamıyorum. Kolay bir şekilde para yada satın alma gücü olan bir şeyin peşinden insanlar  neden tehlikeye girip koşarlar ki?  Değer mi ? Ne elde edeceksin ki ? Bazı şeyleri bilmemek iyidir.

Canını acıtan şeyler gibi mesela… Bu arada  hâlâ saçlarına siyah kurdele takıyor musun?