Bitcon nasıl satın alınır
Eklenme Tarihi : 28 Kasım 2013
Kategori : Haberler, Yatırım

Sanal para olarak bilinen Bitcoin 1000$ yaklaştı.Bitcoin herhangi bir merkez bağlı bulunmayan  her 10 dakikada 25 tane piyasaya sürülen bir sanal para birimidir.21 milyona ulaşıncaya kadar para arzını artırmaya göre hazırlanan Bitcoin ile yazılım satan şirketlerden arkadaş bulma sitelerine dek birçok online şirket ödeme olarak kabul ediyor. Ebay bitcoin ile alış-veriş yapılabileceğini duyurdu.

Piyasaya çıktığı 2008 yılında 1 USD ile 1.309 bitcoin alınabiliyordu.Bugün ( 27 kasım 2013 ‘de 1 bitcoin 930$dır.Bitcoin dünyanın herhangi bir yerindeki bir kişiye,banka veya devlet aracılığı olmadan kolayca ödeme yapmayı sağlıyor.Yükselip düşmesi herhangi bir ülkeyi etkilemiyor.Mal ve hizmet fiyatlarını etkilemediği sürece…

Bitcoin gibi sanal para birimleri var.Litecoin ve Namecoin …Her ikiside aynı amaçla piyasada fiyatlanıyor.Teknolojinin gelişmesi ile sanal para birimleri artacağa benzemektedir.

Sanal para birimlerinin elbetteki zararı vardır.Denetim olmadığı sürece bu piyasa büyüyecektir.Büyük pazarın elbetteki büyük düşmanları olur.Örneğin bitcoin soygunu okumak için linki takip ediniz.

http://www.dovizgazetesi.com/haber/6521-1-milyon-dolarlik-bitcoin-soygunu.html

Bitcoin gibi sanal para birimlerine yatırım yapmak elbetteki akla gelen sorulardır.Yatırım yapıyor isek göz önünde bulunduracağımız ilk unsur ‘’güven’’dir.Kısa sürede bitcoin,litecoin,namecoin gibi sanal paraların büyük tehdit oluşturacak şekilde fiyat veya başka bir risk ile yatırımları eriteceğini düşünmüyorum.

Bitecoin gibi sanal para birimlerini nerden alabiliriz?

Benim izlediğim yöntem şu şekildir.Daha farklı yöntemlerde vardır.

https://btc-e.com/  Bitecoin ,litecoin,namecoin gibi ürünleri satın alabiliriz.Buraya üye oluyoruz.İngilizce veya Rusça bilmenize gerek yok.Üye olduktan sonra buraya USD  gönderimi yapıyoruz.Gönderim için başka siteleri kullanmalıyız.Şu anda paypal ilede gönderim oluyormuş fakat ben paypal ile gönderilen siteleri güvenli bulmadım.

USD göndermek için Rus kanalları kullanılmış.Biz Türk kanallarıda kullanabiliriz.

https://btcturk.com/  üzerinden Bitecoin alımıda yapabiliriz.Buraya TL gönderip Bitecoin alıyoruz.Bitecoinleri uzun vade elinizde tutmak  istiyor iseniz yada gün içi alım-satım yapmak istiyor iseniz BTC-E üzerinden yapmanızı tavsiye ederim.BTCTURK’u sadece fon gonderim için kullanınız.Hem komisyonlar çok yüksek hemde birçok sınırlama var.

BTC-E üzerinden açılan hesabımıza ya USD yada Bitecoin gönderebiliriz.BTCTURK üzerinden TL ile Bitecoin alıyoruz.Daha sonra BTC-E giriş yaparak hesap bölümünden FUND diyoruz.Önce Bitecoin deposit diyoruz.Resimde gördüğünüz üzere bize bir kod veriliyor(resimlere en alta ekledim).BTC Türk üzerinden bitcoin gönderilecek adres kısmına BTC-E’den bize verilen depositte çıkan kodu yazıyoruz.

BTCTURK ‘den gönderilen Bitecoin’ler yaklaşık 2 saat içinde BTC-E hesabınıza geçiyor.

Böylelikle Bitecoin için alım-satıma daha düşük komisyon ile başlayabilirsiniz.

Ben bu yöntem ile bitecoin alım-satımı yaptım.Fakat daha rahat bir işlem için Metatrader 4 ile işlem yapmanızı öneririm.

Riske girmek isteyenler için şu an riski yüksek bir yatırım alanıdır.

Ben Bitecoin’e şu an yatırım yapmıyorum.Namecoin ve Litecoin’e bütün paramı bile kaybetsem üzülmeyeceğim kadar yatırım yaptım.

Namecoin  şu anda 7.22$da Litecoin ise 32.6da…

 

Namecoin ve Litecoin’de 1000$ olurmu bilmiyorum ama bana 100$ olsa bile yeterli olacaktır…

 

 

Sormak istediklerinizi alper@alperkorkmaz.com yazınız.

 

btc-4 btc-3 btc-2 btc-1