Bernanke The Big Bang Theory’de figüran oldu
Eklenme Tarihi : 19 Şubat 2016
Kategori : Haberler

Bernanke The Big Bang Theory'de figüran oldu

ABD’nin eski Merkez Bankası başkanlarından Ben Bernanke ünlü sitcom The Big Bang Theory’nin bir bölümünde figüran olarak yer aldı.

 

Dizinin dün yayımlanan bölümünde bir barda müşteri gibi oturan Bernanke’nin bu anları dizi dün akşam yayınlandıktan sonra Twitter’dan da paylaşıldı.

Bernanke’nin Brooking Instution’dan arkadaşı David Wessel da kendisinin dizide figüran olarak yer aldığı bilgisini doğruladı.

BERNANKE KİMDİR?

Ben Shalom Bernanke, 1953 yılında doğdu. 2006-2014 yılları arasında ABD Merkez Bankası’nın (Fed)  başkanlığı görevini yürüttü. Bernanke başkanlığı dönemindeki anılarını geçtiğimiz aylarda çıkarttığı bir kitapta topladı.

 

Kaynak

 

 

Ben Bernanke is officially a TV cameo star.

The former Federal Reserve chairman took a break from economics to make a brief appearance in Thursday night’s episode of the CBS comedy show “The Big Bang Theory.”

David Wessel, Bernanke’s colleague at the Brookings Institution, confirmed this amazing TV appearance via Twitter on Thursday night.

Bernanke and his wife can be seen in the background, sitting in a booth behind some of the star characters.

Here are some screenshots in which the economist can be seen hanging out behind the gang,courtesy of Yahoo Finance editor Sam Ro:

A few weeks ago, Teller of the magician comedy duo Penn & Teller tweeted a selfie from when he and the Bernankes were filming the episode.