Bankalar Dolar Alıyor
Eklenme Tarihi : 25 Ekim 2016
Kategori : Günlük Analiz

Chicago Fed Başkanı Charles Evans, Fed’in faiz oranlarını şu anda bulundukları seviyeden er ya da geç yükselteceğine inandığını, faizlerin artırılmasının Fed’in gelecek bir şok ile karşılaşıldığında ekonomiyi canlandırmak için faiz indirimi silahını kullanabilmesine imkan vereceğini söyledi.

İsviçre Merkez Bankası (SNB) Başkanı Thomas Jordan, ihtiyaç olması halinde Banka’nın negatif faiz oranlarını daha aşağı çekebileceğini söyledi. Basel’de düzenlenen bir konferansta konuşan Jordan, “Faizde henüz alt banda ulaşmadık. Alt bandın nerede olduğunu kesin bir şekilde söyleyemem” dedi.

 

Credit Suisse DXY 98,6’dan 101,8 hedefli ICE vadeli işlemler borsasında işlem gören Dolar endeksi için alım önerdi. Banka GBP/USD paritesinde  1,16 , EUR/GBP paritesinde 0,95 seviyesini hedefliyor.

 

Citifx İtalya referandumu ile ilk başta 1,05 sonra 0,98 hedefli EUR/USD paritesinde satış yönünde pozisyon alınmasını öneriyor.  Deutsche Bank ‘da 1,05 hedefli satış  pozisyonu taşıyor.

 

Morgan Stanley AUD/USD paritesinde 0,775’de stoplamak üzere 0,65 hedefli 0,767’den satış önerdi.

 

Danske Bank EUR/TRY kurunda 3,31 seviyesinden 3,35- 3,46 ve 3,62 hedefli alım öneriyor.

 

USD/TRY 3,086’dan fiyatlanıyor. 3,1 seviyesi psikolojik direnç olarak izlenecek.

 

Altında XAU/USD 1278 ve 1291 direnç seviyesi için bazı fonlar alım yapıyor.

 

 

Günlük kısa vadeli al-sat yapılmasını tavsiye ediyorum.  Günlük işlem önerileri için

 

 

 

Uyarı: Burada paylaştığım analizler yatırımlarda izlediğim ya da izleyeceğim stratejidir. Kaldıraçlı piyasalar yüksek risk içermektedir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım yapmak için piyasanın işleyişini bilmeden yatırım yapmanız büyük maddi-manevi zararları ortaya çıkarabilir. Kaldıraçlı piyasalarda yatırım ve destek – eğitim için iletişime geçebilirsiniz. Günlük kısa vadeli al-satların kazanç getireceği dönemde güzel kazanç dileklerimle

Alper@alperkorkmaz.com

 

https://twitter.com/AlperFrx