Banka Krizi
Eklenme Tarihi : 9 Temmuz 2016
Kategori : Günlük Analiz

 

Brexit sonrası siyasi ve ekonomik dengeler hızlı bir şekilde değişmeye başladı.

ABD’de  siyahi ve polis çatışması boy gösterdi. Unutmamız gereken önemli bir bilgi var.

ABD’de orduya katılanlar dört çeşittir.

Bazıları aileden gelir. Diğerleri hizmet etmeye hevesli vatanseverlerdir. Üçüncü tip, işe ihtiyacı olanlar. Ve bir tip daha var ki bunlar adam öldürmek için yasal bir araç ararlar.

İngiliz Basınında Irak İşgalin tartışılırken ABD’de keskin nişancıların polislere ateş atması tesadüf değildir.

İngiltere’nin AB’den ayrılmasının kısa süreli ekonomik zararları olacaktır. Fakat 20-30 yıl sonrası için ayrılık daha zengin ve güçlü İngiltere demektir.

23 Haziran sonrası ABD-İsrail-Rusya-Almanya yeni dengeler kurmak için adım attılar.

İngiltere’nin birlikten ayrılması farklı kutuplaşmalara neden olacağı için bu adımı ABD çok hoşnut karşılamadı. Daha doğrusu uzun süredir Rockefeller ve Rotschild ailelerine karşı oynayan grup iki ailenin birbirlerine karşı sanki adım atıyormuş gibi denge kurmasından hoşnut olunmadığıdır.

Güçsüz bir Almanya  ABD’nin en büyük amaçlarından biridir. Alman bankalarından Deutsche Bank ve Commerzbank’ın sermaye kayıpları Londra’nın avantajıdır. Londra’nın iki tane rakibi var. New York Ve Zurih … Büyük bir sermayenin bir kısmının Londra girmesi İngil bankalarını rahatlatır. İşte bu nedenle dün İngiliz Basınında benim dikkatimi çeken iki haber var idi. İsviçre’de çocuk köleler olduğu haberi diğeri de İtalyan Banklarının sermaye kayıpları.

İsviçre  medyasında Köleler için bir cevap göremedim. Fakat Almanya’dan bankalar için karşı haber geldi.

Yaklaşık 7 yıldır yatırım bankalarını yakından takip ederim. Son 4 yıldır da Baltık bankaları için raporlar hazırlıyorum.

Deutsche Bank’ın üzerine uzun süredir dengeler kuruluyor. 2014 yılında paylaştığım bir analizi yeniden okuyabilirsiniz.

http://alperfx.com/deutsche-bank-hisseleri.html

 

Commerzbank yanılmıyor isem 2012’de sermaye artırımı yapmıştı.

İngiliz Banklarından Royal Bank’ın  ( RBS ) milyarlarca Sterlin sermaye açığı olduğunu biliyoruz .  Lloyds Bank ve Barclays’ın sermaye kayıpları da büyük orandadır.

Panama  Belgelerinin servis edilmesi ‘’ Yeni Dünya Düzeni’’ içindir. ABD tarafından servis edilen belgeleri bir kenara bırakamayız. Baronların savaşı her geçen gün daha da büyüyor. Brezilya’da yolsuzluk krizi ile siyasi ve ekonomik dengeler alt üst olurken Türkiye ve Rusya’da belli bir denge ile kriz ortamı oluşturuluyor. Kartal avını yemeden önce çok yükseklere çıkarır.

Türkiye’de ise IŞİD ve İran ile ticareti ile bazı bankalar tehdit altına alındı. Özellikle Halk Bankası ve faizsiz bankacılık hizmeti verenler büyük şok öncesi bazı vazgeçilmezlerden vazgeçmeleri daha büyük örümcek ağına takılan böcek gibi duruma düşürmektedir.

ABD seçim yılı olması nedeniyle ABD hisse senetleri büyük oranda değer kaybetmekyecektir. Bu nedenle FED’de faiz politikasında aceleci olmayacağını düşünmekteyim.

Altın/ONS için daha önce belirtiğim gibi 1400 hedefim vardır.

http://alperfx.com/isler-kotuye-gidiyorsa-altin-iyiye-gider.html

 

Dowjones vadeli endeks 18035’den haftayı kapatmıştı. Yıl içinde 19000 puan seviyesine yükselebiliriz.

 

 

dowjones-target